Zwycięstwo, remis i porażka

Pogoń Nowe Skalmierzyce w końcu zwycięska po serii meczów bez wygranej w III lidze. Czwartoligowe drużyny z Ostrowa podtrzymały passę spotkań bez wygranej. Tak w skrócie można podsumować wydarzenia z soboty na piłkarskich boiskach z udziałem drużyn z powiatu ostrowskiego.

Pogoń Nowe Skalmierzyce, która nie wygrała w III lidze od ponad miesiąca, w sobotę przełamała się w wielkim stylu. Do przerwy w meczu z Vinetą Wolin był co prawda remis 0:0, ale w drugiej połowie dwa gole Patryka Palata i jedno piękne trafienie Łukasza Grabowskiego dały Pogoni efektowne zwycięstwo 3:0, po którym zespół z Nowych Skalmierzyc awansował na 9 miejsce w tabeli grupy 2 III ligi.

Bez przełamania w Artbud IV lidze jest nadal Centra 1946 Ostrów, która przegrała 0:3 w Kościanie z Obrą i spadła na 9 miejsce w tabeli. To trzecia porażka Centry z rzędu i szósty z kolei mecz bez zwycięstwa ekipy prowadzonej przez trenera Michała Kosińskiego.

Remisem 2:2 zakończył się sobotni mecz na Stadionie Miejskim Ostrovii 1909 Ostrów z Victorią Września. Biało-czerwone pasiaki prowadziły od 11 minuty po golu Jakuba Kramarczyka. Później przegrywały 1:2, a remis 2:2 w 83 minucie uratował dla Ostrovii Mikołaj Marciniak. Zespół Józefa Klepaka utrzymał trzynaste miejsce w tabeli Artbud IV ligi.